FATIMA Dance a Fitness, Ostrava
Studio FATIMA Ostrava na Facebooku

Pilates, Ostrava

Cvičení Pilates CLINIC

pravidelné lekce od ledna 2019  :

STUDIO FATIMA HRABŮVKA

 pondělí  19,10 - 20,05 Hana Mülerová

STUDIO FATIMA  PORUBA

neprobíhá , probíhá Pilates matwork

STUDIO FATIMA  CENTRUM

neprobíhá

zápis zde

Pilates Fatima Ostrava na facebooku

rozvíjí koordinaci, sílu, rovnováhu, flexibilitu a dýchání. Posiluje zádové, břišní a hýžďové svaly jako základ správného držení těla. 

PILATES je cvičení, které vyvinul Joseph Hubertus Pilates před více než 100 lety. Inspiroval se ve starých kulturách. Cílem je propojení a vědomá souhra těla a mysli.
Účelem je posílení centra – jádra těla, tzv. "Gürtel" nebo "Power house". Celkově vypracovává dlouhé, štíhlé svaly. S důrazem na správné dýchání okysličuje svaly a podporuje cirkulaci krve. Pilates nevyčerpává, spíše dodává energii.

Metoda PILATES nepoužívá nespočetná opakování až do únavy svalů, naopak vytváří podpůrný systém pomocí pozvolného vypracování jednotlivých svalových skupin s cílem dosažení harmonického celku.

Pohybové sekvence jsou v každém programu promyšleně vypracovány tak, aby odbouraly špatné návyky a nenásilnou formou posílily celé tělo a jeho držení.

Posílí a vyrýsuje celé tělo. Řízeným vědomým pohybem v plynutí dechu se rozvíjí jednotlivé asány, které působí nejen na svaly na povrchu ale take na ty vnitřní hluboké svaly, které jsou důležité pro správné fungování celého organismu. Pravidelným cvičením se zlepšuje celkové držení a svalový tonus.

Co s sebou na Pilates?

vhodné oblečení (pohodlné kalhoty, vzdušné a savé triko)
ručník
tekutiny (0,3–1l neperlivé vody, lze pořídit i ve studiu)
dobrou náladu


[ ^ nahoru ^ ]